poniedziałek, 21 października 2013

Kolejna BETA tuż tuż...

No wreszcie jestem z siebie zadowolony. Problem z lagami leżał w odświeżaniu okna. Po każdym świeżo ściągniętym kaflu całe okno było odrysowywane, w sumie to nie wiem po co, przy okazji zapychała się kolejka komunikatów. Teraz jest ładnie, elegancko i szybko :)

Na próbę zwiększyłem liczbę wątków ściągających kafle z 4 do 16, mogę powiedzieć tylko jedno... miazga! Prędkość odświeżania okna wzrosła, a kafle ściągają się w tempie jakieś 200-300 na sekundę (?!?), przy łączu 16MBit, aż się wystraszyłem ;)
Tyle tylko że coś za coś. Przy 16 wątkach program trochę się "zamyśla" przy zamykaniu, po prostu czeka na zakończenie wszystkich procesów, któreś się widać ociągają.

No i teraz pytanie do Was, drodzy użytkownicy. Czy chcecie więcej wątków, ale za to dziwne "zamyślenie" przy kończeniu programu, czy mniej wątków i szybszą terminację? Czekam na opinie. Zmienić to można w każdej chwili, to tylko jeden parametr w plikach źródłowych.

Acha... no i jeszcze jedno. Nie wiem co zrobią administratorzy serwisów z których uprzejmości korzystamy. Jeżeli wszyscy na hura zaczną obciążać ich serwery 16 razy bardziej, czy się nie wkurzą i nie zaczną nas blokować? Może jednak zostać przy 4?

A w zasadzie to kolejna wersja beta tuż tuż, więc czekam na kolejnych chętnych gotowych do testowania. Dla przypomnienia, mój e-mail to grzesia(małpa)gmail.com, jakby co...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz