piątek, 7 września 2012

ZumiBuddy 0.6.6

POBIERZ: http://www.datafilehost.com/download-2fc0787e.html

UWAGA! Żeby razem z moim programem nie ściągnąć śmieci, proszę odznaczyć opcję "Use our download manager and get recommended downloads" i kliknąć przycisk "Download" z lewej strony...

Program pozwalający ściągać mapy i zdjęcia satelitarne z serwisów Zumi i MapGo.
 • Nie wymaga instalacji (ściągnij, rozpakuj, uruchom).
 • Ściąga do lokalnego katalogu mapy, zdjęcia satelitarne i hybrydy z Zumi/MapGo we wszystkich dostępnych powiększeniach.
 • Pozwala na dowolne zaznaczanie (prostokątne) obszarów mapy.
 • Eksportuje gotowe skalibrowane mapy do pojedynczych plików (format Ozi/QGIS) i pocięte mapy wprost dla TrekBuddy i Locusa, generuje pliki *.map.

Zmiany w najnowszej wersji:
 • Inteligentna selekcja: automatyczne przełączanie między trybem szczegółowym i uproszczonym
 • DRASTYCZNE przyspieszenie zaznaczania obszarów w trybie szybkim i inteligentnym: dokładne sprawdzanie dostępności "kafli" następuje dopiero po naciśnięciu przycisku "ściągnij"
 • Poprawione drobne błędy
UWAGA! Jeżeli aktualizujesz program ze starszej wersji, proponuję włączyć nową funkcję "selekcja inteligentna" w oknie ustawień. Funkcja bardzo przyspiesza działanie programu. Dla świeżej instalacji jest to ustawienie domyślne i nic nie trzeba robić.

10 komentarzy:

 1. Przydałoby się wyznaczanie tras, które można by było wrzucić do telefonu :) a jeszcze lepiej jakby odczytywał gotowe mapy np. Compas'a :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam
  Fajnie by było żeby coś takiego dorobić... ale niestety to nierealne (mowa o wyznaczaniu tras).
  Co do map to w sumie nie wiem po co miałby odczytywać gotowe mapy :/

  OdpowiedzUsuń
 3. A skoro już szybciej ściąga obrazy, a nasze komputery są co raz szybsze, da się załączyć do programu funkcję tworzącą tzw. hybrydy (jak na portalu Zumi lub ze zdjęć satelitarnych/lotniczych i zwykłych map)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ups. Chyba zbyt dawno nie korzystałem z Twojego programu:/
  Hybryda już jest.

  OdpowiedzUsuń
 5. Qurwa co to jest ten Download.exe.
  Nie mozna udostępnić bez tych j... bajerów !!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ostrzegam!!! Mam Win7 i Free download Managera. Przy probie pobrania 0.6.6 ładuje się jakiś Download.exe,
  który nie ma w oknie parametrów, że ma pobrać Zumibuddy. Pobranie i uruchomienie Download.exe INSTALUJE CO CHCE !! Jakiś nc-downloader, zablokował mi FireFoxa, ładuje spoty reklamowe, zainstalował jakiś Flight SpaceX (>400MB). Fuck, Fuck, Fuck. Teraz bedę odtwarzał SYSTEM !!!

  OdpowiedzUsuń
 7. O ku..fa to serwer na który wrzuciłem pliczek (datafilehost) robi takie jaja...
  Ja odznaczy się ptaszek który jest niżej (Use our download manager and get recommended downloads) i kliknie "Download" to z lewej to jest ok... chyba zmienię serwer.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy planujesz jeszcze rozwijać ten program? Jakoś przyspieszyć pobieranie map, np poprzez kilka równoległych połączeń do zumi.pl.. Poprawić to, że podczas lądowania kafelków nie można ani przybliżyć ani ruszyć mapy.. Naprawić to, że po zakończonym procesie wyrzuca na wierzch byle jakie okienko jakie mamy otworzone na pasku, albo to że gdy będziemy chcieli pobrać kafelki które już mamy, i nie będzie miał czego pobierać to wywali error, a po kliknięciu "ok" nic nie da się zrobić, jedynie zakończ proces z menadżera zadań..?


  Bardzo fajny program, lecz te błędy uprzykrzają życie strasznie.. ;/

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam
  Nadal mam w planach trochę nad nim posiedzieć, nawet ostatnio naszła mnie ochota :)

  Dzięki za ten post, gdyby było takich więcej, to miałbym większą motywację żeby wziąć się za ten programik :) Zazwyczaj jest tak że wrzucam nową wersję do sieci, a potem przez pół roku nikt się nie odzywa że jest fajny, że to i to nie działa itp.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Może dlatego, że ludzie myślą, że projekt dawno został zapomniany? ; )

  Fajnie by było gdyby dało się go jakoś zintegrować w JOSM'ie, aby sam wstawiał, kalibrował, zmieniał skalę przy zmianie powiększenia itd. Coś jak WMS.

  Pomyśl nad tym bo ludziom by się coś takiego bardzo przydało..

  OdpowiedzUsuń