środa, 13 lipca 2011

Greg's Map Processor

Oto mój najnowszy projekt - automat do przetwarzania map nazwany "Greg's Map Processor" (w skrócie GMP). Obecna wersja jeszcze nie działa, ale widać o co chodzi i jak będzie wyglądać. Zacznę od przełożenia procedur przetwarzania bitmap z ZumiBuddy, uznałem że sugestia niektórych czytelników bloga ma sens (pozdrawiam :).

Na początek program będzie przetwarzał dowolne mapy w formacie spakowanym TrekBuddy. Potem w formie rozpakowanej i w razie czego w innych formatach również wedle potrzeb. Z racji tego że program nie jest już "uwiązany" do typowo polskiego dostawcy map ;), interfejs jest po angielsku.


Będę wdzięczny za wszelkie sugestie co do tego jak ma on wyglądać.

1 komentarz:

 1. Cieszy ogromnie mnie ten program. Dzięki za pożyteczną pracę i wysłuchiwanie czytelników bloga. Zaproponuję zmiany, które moim zdaniem, mogą poprawić intuicyjność obsługi:
  - Może uda się wprowadzić wczytanie struktury atlasu, by łatwo przełączać się między mapami (lista map w atlasie jako "Input").
  - Poniżej opcje zmiany parametrów - przejąć żywcem z ZumiBuddy - organizacja ich jest wzorowa, wręcz wzorcowa, funkcjonalna i prosta zarazem.
  - Pod tym, jak w Twoim przykładzie: "Output" i "Start & save".
  - W górnej belce ikony: Open map/atlas, Save settings, Resize (może lista rozwijalna), Another map preview...
  - W początkowej fazie, dla ułatwienia, podgląd może być tylko na paru kafelkach i bez przesuwania, jednak w przyszłości przyda się też podgląd i przeglądanie całej mapy z efektami (jak w ZB).
  - W celu powtarzalności efektów pracy, warto będzie wprowadzić zapisywanie ustawień, a w celu porównywalności z mapami z rożnych źródeł możliwość podglądu mapy/kafelka z innej mapy lub oryginału w okienku (może jako opcja włączana).
  - Może, jako wisienkę na torcie (obejdzie się i bez niej, ale wiadomo, że to element najsmaczniejszy tego ciasta i przez wszystkich pożądany), poproszę jeszcze o opcję przeskalowania (tu niestety dochodzi edycja pliku *.map).
  - Opcja "wygładzania" i wyostrzania z pewnością również będzie przydatna szczególnie przy "spróbowaniu wisienki".
  Pozdrawiam.
  Marek
  PS. Tworząc podstawy programu, o ile możliwe, pozostawić furtkę do ewentualnego w przyszłości wprowadzenia opcji zmiany cięcia map (na razie TBMaper wystarcza, ale już ma objawy wieku starczego).

  OdpowiedzUsuń