piątek, 25 marca 2011

ZumiBuddy 0.6.1

ŚCIĄGNIJ: http://www.datafilehost.com/download-2f8198f9.html

Program pozwalający ściągać mapy i zdjęcia satelitarne z serwisów Zumi i MapGo.
 • Nie wymaga instalacji (ściągnij, rozpakuj, uruchom).
 • Ściąga do lokalnego katalogu mapy, zdjęcia satelitarne i hybrydy z Zumi/MapGo we wszystkich dostępnych powiększeniach.
 • Pozwala na dowolne zaznaczanie (prostokątne) obszarów mapy.
 • Eksportuje gotowe skalibrowane mapy do pojedynczych plików (format Ozi/QGIS) i pocięte mapy wprost dla TrekBuddy, generuje pliki *.map.
Zmiany w najnowszej wersji:
 • Dodana obsługa PROXY (bez opisu obsługi w helpie, ale chyba każdy da sobie radę)
 • Poprawki drobnych błędów w kodzie
Nie mam jak przetestować PROXY w praktyce, ale wydaje się że działa ok. W razie czego proszę zgłaszać uwagi :)

11 komentarzy:

 1. Bardzo fajny programik, bezproblemowo działa pod Linuksem - przez WINE (eksport mapy - bo ścieżki GPX z MyTracks nie chciał załadować). Planujesz może dodanie możliwości ściągania map z googlemaps? Wiem że istnieją alternatywne programy, ale miło byłoby mieć wszystko w jednym miejscu.
  To samo tyczy się integracji funkcjonalności ZB Atlas Marker-a do ZB.

  Pozdrawiam

  R.

  OdpowiedzUsuń
 2. Co do googlemaps to już odpada. Tam jest inny silnik, inne powiększenia i nawet inny rozmiar kafli (256x256). Musiałbym to rozkodowywać od zera, ale po co to robić skoro są do tego fajne programy, np. Mobile Atlas Creator :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Program jest super! Najlepszy tego typu jaki miałem okazję używać. Intuicyjny i prosty w obsłudze. Wielki RESPECT!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja wrócę do "trybu nocnego" ;).
  Czy istnieje możliwość dodania funkcjonalności przerabiania graficznie innych załadowanych map (tych spoza Zumi). Albo chociaż jakiegoś programiku hurtowo przerabiającego dany katalog z pociętymi mapkami.

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam
  Mógłbym spróbować, tylko pytanie czy na pewno jest potrzeba. Jeżeli atlas jest rozpakowany to kafle można hurtowo przerobić z pomocą np. IrfanView (klawisz "B" -> Batch mode)....

  OdpowiedzUsuń
 6. Niby tak, ale nie znam sposobu, by tak prosto uzyskać "tryb nocny" i z tak doskonałym skutkiem w żadnym programie (bo głównie o ten efekt chodzi).

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszytko fajnie tylko plików nie chce zapisywać neizaleznie od systemu (tworzy 2 na krzyż i tyle).

  OdpowiedzUsuń
 8. Program bardzo przydatny, ale trzeba poprawić opcję zaznaczanie. Obecnie jest tak że jeśli zaznaczę większy obszar np. GOP i wybiorę skalę x0 x1 x2 to zaznaczanie trwa bardzo długo. W konfiguracji jest opcja która to przyspiesza ale i tak trzeba proces to liczyć w godzinach dla x0.

  OdpowiedzUsuń
 9. Program jest po prostu rewelacyjny i bardzo prosty w obsłudze.
  Pewnie się powtarzam z pytaniem- czy dasz rady kiedyś zrobić, żeby dało się ciągnąc mapy z geoportalu? Jeżeli w ogóle jest to możliwe? Pozdrawiam i wielkie dzięki za ten program

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam
  Niestety geoportal rządzi się swoimi zasadami, różni się wielkość kafli, a nawet oś północ-południe jest pochylona. Wymagałoby przerobienia ZB od podstaw...

  OdpowiedzUsuń
 11. Do GeoPortalu jest MapoTero

  OdpowiedzUsuń