wtorek, 22 marca 2011

jazumi 0.0.4

jazumi to program dla telefonów komórkowych, działający dzięki technologii JavaME. Obsługuje odbiorniki GPS instalowane w telefonach (wersja internal) oraz zewnętrzne dostępne przez łącze Bluetooth (wersja bluetooth). Ściąga mapy i zdjęcia satelitarne z serwisu Zumi oraz mapy z serwisu mapGO. Pozwala na zapis ścieżki w serwisie internetowym spysat (od wersji 0.0.4).

Klawiszologia programu:
 • Klawisze 1 i 3 - zmiana powiększenia mapy
 • Klawisz 0 - przełączanie trybu wyświetlania (mapa/komputer/ścieżka) - od wersji 0.0.4

Zmiany w najnowszej wersji::
 • Opcja zapisu ścieżki w serwisie spysat
 • Ekran "komputera pokładowego" i ekran informacyjny zapisu ścieżki (dostępne po wciśnięciu klawisza "0")
 • Zapis i pamiętanie ustawień, tzn. danych serwisu spysat, wybranego typu mapy i powiększenia
Oczywiście program jest nadal w wersji BETA i wiele elementów jest niedopracowanych, ale powoli... Ponieważ obsługa modułów GPS nie odczytuje (na razie) wszystkich danych, tzn. prędkości i kierunku, udostępniam tylko wersję dla odbiorników wewnętrznych.
Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i sugestie.

UWAGA! Aby korzystać z zapisu ścieżki, należy się najpierw zarejestrować w serwisie spysat i go skonfigurować (zdefiniować urządzenia). Program wykorzystuje zalecany interwał 15 sekund.

ŚCIĄGNIJ wersję dla odbiorników wbudowanych w telefon: http://www.datafilehost.com/download-42681a43.html

3 komentarze:

 1. Będzie trudno konkurować z samym Zumi.
  http://mobile.zumi.pl/
  Przewaga to "komputer pokładowy" i rejestracja śladu (jeszcze nowej wersji nie używałem nie wiem jak się sprawuje). Kolejne plusy to dostępność na wszystkie platformy (niezależnie od systemu), a nie przez przeglądarkę. Jeśli Jazumi potrafiłoby zapisywać i kolejnym razem nie ściągać kafli zwycięstwo Twojego programu byłoby bezapelacyjne.

  OdpowiedzUsuń
 2. No właśnie... Przymierzam się wreszcie do kupna telefonu z Androidem, jeżeli tak się stanie to jazumi umrze śmiercią naturalną, ale jeszcze nie stawiam na nim krzyżyka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na Samsungu s8500 uruchamia się tylko po wybraniu opcji uruchom bezpośrednio po instalacji. Wybierając z Menu pojawia się
  "Błąd Java.
  Nieprawidłowy format"
  Wyjątkowo powoli (i niewygodnie, ale to kwestia dotykowej klawiatury) następuje zmiana powiększenia.

  OdpowiedzUsuń